Ring oss, maila oss, skicka ett brev eller kom förbi på en kopp kaffe

Du hittar oss i Örnsköldsviks Bioraffinaderi på Hörneborgsvägen 12.
Stora epostlådan har info@sekab.com, vår växel har 0660-79300 och post skickar du till SEKAB, Box 286, 891 26 Örnsköldsvik.

Eller sök rätt på någon av oss här nedan, som passar ditt ärende:

Acetaldehyd, Etylacetat och Ättiksyra

Mikael Jonsson

Mikael Jonsson

Säljansvarig

Mikael.Jonsson@sekab.com

0660-793 23 | 070-657 16 56

Eva Nilsson Ihme

Eva Nilsson Ihme

Säljansvarig

Eva.Ihme@sekab.com

0660-793 25 | 070-287 85 95

Daniela Raupach

Daniela Raupach

Säljsupport

Daniela.Raupach@sekab.com

0660-793 26

Teknisk etanol, Thermol och Spolarvätska

Ulrika Sondell

Ulrika Sondell

Säljansvarig

Ulrika.Sondell@sekab.com

0660-793 20 | 070-212 30 28

Defualt

Johanna Johansson

Säljsupport (Föräldraledig)

Johanna.Johansson@sekab.com

0660-793 21 | 072-544 05 79

Biodrivmedel och låginblandning

Sofia Winternell

Sofia Winternell

Affärsutvecklare

sofia.winternell@sekab.com

0660 793 17 | 070-694 53 50

Lena Nordgren

Lena Nordgren

Biodrivmedelsexpert

Lena.Nordgren@sekab.com

0660-793 16 | 070-589 64 41

Ulrika Sondell

Ulrika Sondell

Försäljningschef

Ulrika.Sondell@sekab.com

0660-793 20 | 070-212 30 28

Bioraffinaderiteknologi

Thore Lindgren

Thore Lindgren

Affärsområdeschef Bioraffinaderi

Thore.Lindgren@sekab.com

0660-794 71 | 070-206 07 72

Jonas Markusson

Jonas Markusson

Ansvarig Innovation och produktutveckling

Jonas.Markusson@sekab.com

0660-794 74 | 070-644 09 96

Marlene Mörtsell

Marlene Mörtsell

Utvecklingsingenjör

Marlene.Moertsell@sekab.com

0660-794 75 | 070-615 50 71

Patrik Wennberg

Patrik Wennberg

Utvecklingsingenjör

Patrik.Wennberg@sekab.com

0660-794 79 | 072-240 11 47

Monica Normark

Monica Normark

Projektledare och Utvecklingsingenjör, Tekn.Dr

Monica.Normark@sekab.com

0660-794 80 | 070-230 14 86

Anders Sjoblom

Anders Sjöblom

Driftchef BDP

Anders.Sjoblom@sekab.com

0660-794 76 | 070-566 07 74

Adnan Cavka

Adnan Cavka

Utvecklingsingenjör

adnan.cavka@sekab.com

073-935 05 69

Karin Boström

Karin Boström

Processingenjör

karin.bostrom@sekab.com

0660-794 72 | 070-237 57 56

Strategisk marknads- och affärsutveckling

Sofie Indevall

Sofie Indevall

Marknadschef

sofie.indevall@sekab.com

0660-79314 | 070-649 88 69

Ylwa Alwarsdotter

Ylwa Alwarsdotter

SENIOR VICE VD Strategisk marknadsutvecklare

Ylwa.Alwarsdotter@sekab.com

0660-793 03 | 070-398 03 02

Thore Lindgren

Thore Lindgren

Affärsområdeschef Bioraffinaderi

Thore.Lindgren@sekab.com

0660-794 71 | 070-206 07 72

Inköp & Logistik

Bertil Westman

Bertil Westman

Chef Inköp & Logistik

Bertil.Westman@sekab.com

0660-793 33

Robert Nordin

Robert Nordin

INKÖPARE RÅVAROR

Robert.Nordin@sekab.com

0660-793 36

Carina Carbring

Carina Carbring

INKÖPARE SERVICE MATERIAL FASTIGHET

Carina.Carbring@sekab.com

0660-793 34

Karin Vedberg

Karin Vedberg

Inköpare logistik och projekt

Karin.Vedberg@sekab.com

0660-793 37

PR och kommunikation

Ulrika Sondell

Kristina Nilsson

Marknadskommunikationschef

Kristina.Nilsson@sekab.com

0660-793 71 | 070-274 99 01

  • Kontakta oss

    0660 – 793 00
    info@sekab.com

  • Kontakta oss för beställningar

    order@sekab.com
    Tel: 0660-793 10

    Acetaldehyd
    acetaldehyd@sekab.com
    Tel: 0660-793 38

  • Produktspecifikation

    kemi

    Acetaldehyd
    Etylacetat
    Spolarvätska
    Teknisk etanol 95%
    Thermol
    Ättiksyra

  • Produktinformation

    ED95

    Säkerhetsaspekter för ED95
    Frågor och svar om etanol
    Hållbarhetsbesked

  • Produktblad 2

    SEKAB Produktblad

    Acetaldehyd 
    Etylacetat
    Premium Pure Spolarvätska
    Premium Pure Thermol
    Premium Pure Teknisk Etanol 95%